... ...

Ponad 15 tysięcy złotych z aukcji Wojskowej Akademii Technicznej trafiło na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W dniu wielkiego finału z WOŚP zagrała orkiestra WAT, a podchorążowie z Sekcji S3 WAT zaprezentowali wyposażenie spadochronowe. Nasi studenci wzięli też udział w biegu charytatywnym „Policz się z cukrzycą”.

W ramach wsparcia przez Wojsko Polskie akcji charytatywnej, Wojskowa Akademia Techniczna przekazała na licytacje gadżety uczelni, możliwość spędzenia dnia w Akademii, przejazd pojazdami wojskowymi, udział w Półmaratonie Komandosa oraz szkolenie nurkowe z instruktorem WAT. Łączna kwota wygranych licytacji wyniosła 15 175 złotych.

Intro nurkowe, czyli nurkowanie w najgłębszym basenie Europy Deepspot w Mszczonowie z instruktorem WAT, poprzedzone zajęciami z zakresu bezpiecznego nurkowania na basenie WAT, zostało wylicytowane na kwotę 1 924 zł.

Aż 4 tysiące zapłacił zwycięzca aukcji, na której oferowano przejazd czołgiem, za przejazd bojowym wozem piechoty zapłacono 1 376 zł.

Udział w Półmaratonie Komandosa, który odbędzie się 17 lutego 2024 r., wylicytowano za 510 zł. Zwycięzca aukcji pobiegnie w pełnym umundurowaniu polowym lub ćwiczebnym z plecakiem w kolorze odpowiadającym umundurowaniu o masie minimum 10 kg. Trasa biegu, wynosi 21 km i 97,5 metra i została wytyczona na ścieżkach placu ćwiczeń taktycznych WAT.

Pięć osób odwiedzi Wojskową Akademię Techniczną w ramach Dnia Podchorążego. Zwycięzca aukcji z numerem 1 wpłacił 2 035 zł, cena w czterech pozostałych aukcjach osiągnęła od 900 do 995 tys. zł. Goście zwiedzą Salę Tradycji w Klubie WAT, gdzie wezmą udział w prezentacji historii i symboliki Wojska Polskiego oraz historii uczelni, pobiorą umundurowanie, zapoznają się z innowacjami technologicznymi w laboratoriach badawczych wydziałów akademickich, zwiedzą pododdziały, obejrzą sprzęt wojskowy i zjedzą posiłek w stołówce wojskowej.

Za zestaw gadżetów z logo WAT, w tym buzę, koszulkę, skarpety i chustę, zapakowanych w pamiątkowy worek, zwycięzca aukcji na rzecz WOŚP zapłacił 1 525 zł.

Spadochroniarze WAT dla WOŚP

W niedzielę 28 stycznia 2024 r. na terenie Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej Oddział Muzeum Wojska Polskiego (przy ul. Powsińskiej 13 w Warszawie) podchorążowie z Sekcji Skoków Spadochronowych S3 WAT zaprezentowali wyposażenie spadochronowe oraz przygotowania do skoków. Opowiedzieli również o działalności sekcji oraz służbie wojskowej związanej ze skokami spadochronowymi.

Studenci WAT pobiegli dla WOŚP

W ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniach 22–28 stycznia 2024 r. odbył się bieg „Policz się z cukrzycą”. Akcja miała na celu promocję zdrowego i aktywnego trybu życia oraz zwrócenie uwagi na problem cywilizacyjny, jakim jest cukrzyca. Zebrane środki z pakietów startowych przeznaczone są na pompy insulinowe dla kobiet w ciąży. Akcję wsparli studenci Wojskowej Akademii Technicznej.

A w dniu finału z WOŚP zagrała orkiestra WAT

Wolontariusze WOŚP zbierali datki do puszek podczas koncertu charytatywnego Orkiestry Wojskowej Akademii Technicznej pod batutą Sebastiana Smędry. W repertuarze znalazły się utwory muzyki filmowej oraz nowe i ponadczasowe przeboje. Koncert odbył się 28 stycznia 2024 r. w Klubie WAT.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został zorganizowany w celu zakupu sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Podczas trwania akcji charytatywnej można było przekazywać pieniądze do puszek oraz uczestniczyć w internetowych aukcjach. Wojsko na aukcje wystawiło to, co najciekawsze i na co dzień trudniej dostępne. Można było wylicytować unikalne przedmioty, jak np. coiny i ryngrafy dowódców, wojskowe oznaki i odznaki czy atrakcyjne przygody.  E.J

źródło: WAT