... ...

Żołnierze Wojska Polskiego, decyzją  szefa MON, po kilku latach, wracają do wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 32. Finał WOŚP odbędzie się już 28 stycznia. Wojsko, które zawsze bardzo chętnie włączało się do akcji i cieszyło się w niej sporym zainteresowaniem, znowu jest „w grze”. Już teraz można licytować wojskowe przedmioty i różne atrakcje. Pula propozycji cały czas rośnie!

Wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej. Z tej okazji zapraszamy do licytowania wyjątkowej aukcji – zaproszenia na obiad w stołówce żołnierskiej z Panem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, wicepremierem-ministrem obrony narodowej oraz specjalnego – osobistego zaproszenia ministra do udziału w uroczystościach Święta Wojska Polskiego. Zachęcamy do licytowania i włączenia się z nami w akcję. 

Licytujmy razem

Wojsko na aukcje wystawia to, co najciekawsze i to co, na co dzień jest trudniej dostępne. Są nie tylko unikalne przedmioty, jak np. coiny i ryngrafy dowódców, czy wojskowe oznaki i odznaki, ale też atrakcyjne przygody. Dzięki takim voucherom licytujący będą mogli wygrać m. in. skoki ze spadochronem, wyjście okrętem w morze, szkolenie pod okiem żołnierzy wojsk specjalnych, lot samolotem wojskowym, przejażdżkę czołgiem, szkolenie na nowoczesnym symulatorze, wojskowe nurkowanie, treningi z wojskowymi olimpijczykami, dzień w wojskowej stadninie koni, wyjątkową wycieczkę po Warszawie i wiele, wiele innych. Na pewno każdy będzie mógł poczuć się jak żołnierz i  miło spędzi czas. Wystarczy już teraz tylko wejść na nasze aukcje i zacząć licytować.

Wyjątkowa strefa na PGE Narodowym

MON  zaprasza 27 i 28 stycznia na parking przy błoniach PGE Narodowego. Rozwinięta  tam zostanie wojskową strefa, gdzie każdy  będzie mógł porozmawiać z żołnierzami, zobaczyć trochę wojskowego sprzętu i zjeść wojskową grochówkę. Ponadto, żołnierze będą obecni w specjalnym namiocie medycznym. Będą tam uczyć podstaw pomocy medycznej, ale też zaprezentują jak to wygląda w warunkach polowych. 

 Będą koncerty orkiestr wojskowych i pokazy

W kilkudziesięciu miejscach w całej Polsce będzie można ten dzień spędzić w towarzystwie żołnierzy. Będą koncerty orkiestr wojskowych, pokazy sprzętu wojskowego, wojskowe biegi i zawody, żołnierze będą także uczyć pomocy medycznej i zaproszą na wojskową grochówkę. Wybór miast i lokalizacji jest szeroki. W Gdyni - Akademia Marynarki Wojennej zorganizuje dzień sportowo-rekreacyjny, w Dęblinie w Lotniczej Akademii Wojskowej i w Warszawie w Wojskowej Akademii Technicznej odbędą się charytatywne koncerty orkiestr wojskowych. Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie i Muzeum Marynarki Wojennej zapraszają na pikniki wojskowe i historyczne. Jednostki wojskowe włączają się do lokalnych stref WOŚP w kilkudziesięciu miejscach w Polsce – będziemy m. in. w Opolu, Poznaniu, Łomży, Nowym Dworze Maz., Koszalinie, Olsztynie, Elblągu, Mińsku Maz., Gołdapi, Będzinie, Suwałkach i wielu innych. Zapraszamy wszystkich do wspólnego grania.

Wojsko  gra także na misjach

Tradycyjnie WOŚP wspierają żołnierze służący na misjach zagranicznych. Praktycznie wszędzie tam, gdzie są polscy żołnierze będą akcenty związane z orkiestrą. Zagramy m. in. na Łotwie, w Kosowie, Iraku, Rumunii, Turcji, czy Estonii.

Grafika: MON