... ...

- Państwa odwaga i ofiarność zasługują na uznanie i są wzorem do naśladowania dla innych funkcjonariuszy – powiedział minister Marcin Kierwiński, który dziś  (31 stycznia br.) spotkał się z st. post. Patrycją Krzyszczak i post. Bartoszem Rakowskim. Trójmiejscy policjanci dwa tygodnie temu uratowali 9-letniego chłopca przed utonięciem pod lodem.

Zdarzenie miało miejsce na zamarzniętym kanale rzeki Raduni w Gdańsku. Funkcjonariusze sprowadzili z cienkiego lodu dziecko, które zdążyło wcześniej wpaść do zimnej wody. Następnie okryli chłopca własnymi ubraniami.

- Jestem dumny, że w polskiej Policji służą funkcjonariusze, dla których zdrowie i życie drugiego człowieka stanowią najwyższe wartości  - podkreślił szef MSWiA. Jednocześnie zaznaczył, że właśnie dzięki takiej postawie obywatelki i obywatele naszego kraju mogą czuć się bezpiecznie i wiedzą, że zawsze w chwili zagrożenia, mogą liczyć na policjantów.

- Niech codzienna służba będzie bezpieczna, przynosi Państwu wiele satysfakcji, poczucia dobrze spełnionego obowiązku, a także niezliczonych powodów do dumy – powiedział szef MSWiA, dziękując policjantom za udaną interwencję.

Minister Marcin Kierwiński wyróżnił st. post. Patrycję Krzyszczak i post. Bartosza Rakowskiego specjalnymi nagrodami finansowymi.

St. post. Patrycja Krzyszczak służy w Policji od 2021 r. Obecnie jest funkcjonariuszką Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komisariatu Policji I w Gdańsku. Z kolei post. Bartosz Rakowski rozpoczął służbę w 2022 r. i również pełni ją w strukturach Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komisariatu Policji I w Gdańsku.

zdjęcie: MSWiA