... ...

W środę (21 lutego br.) w obecności szefa MSWiA Marcina Kierwińskiego odbyła się uroczystość przekazania pojazdów pożarniczych dla Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy. Strażacy otrzymali sześć nowych pojazdów, które pomogą im w codziennej służbie. W wydarzeniu wziął udział także prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

Podczas uroczystości w Warszawie szef MSWiA  wręczył dowódcom warszawskich jednostek ratowniczo-gaśniczych kluczyki i dokumenty do nowych pojazdów oraz podziękował za ich służbę. - To naprawdę wielki zaszczyt, że jako minister spraw wewnętrznych i administracji mogę nadzorować taką formację. Robicie świetną robotę, dziękuję Wam za to – powiedział.

MSWiA pracuje nad ustawą o ochronie ludności

Szef MSWiA  zaznaczył także, jak bardzo potrzebna i wyczekiwana jest ustawa o ochronie ludności. - Temat zaniechany przez naszych poprzedników, a bardzo aktualny. Możemy już dzisiaj zadeklarować, że w marcu pierwsze założenia kompleksowej ustawy zostaną pokazane opinii publicznej – dodał.

Prezydent m. st. Warszawy Rafał Trzaskowski mówił o wsparciu dla PSP i OSP, udzielanym  przez władze miasta. Podkreślił, że bezpieczeństwo Polaków jest kwestią fundamentalną. - Zawsze kiedy trzeba pomóc Polkom i Polakom w trudnym momencie, tam jest straż pożarna – PSP i OSP. Zawsze straż pożarną wspieraliśmy i będziemy wspierać jako m. st. Warszawa. Niezależnie od tego kto rządzi, samorząd musi pomagać naszym strażakom – powiedział prezydent Warszawy. Odnosząc się do kwestii związanych z ochroną ludności zaznaczył, że władze Warszawy zrobiły audyt miejsc, które będą mogły posłużyć mieszkańcom za schrony.

Nowy sprzęt dla warszawskich jednostek ratowniczo-gaśniczych

Podczas dzisiejszej uroczystości Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej otrzymała sześć nowych pojazdów, w tym trzy wozy ratowniczo-gaśnicze. Przekazany sprzęt przyczyni się do zwiększenia możliwości operacyjno-technicznych Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego całego województwa mazowieckiego.

Pojazdy zostały zakupione ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Miasta Stołecznego Warszawy.

zdjęcie: MSWiA